Dodaj do ulubionych

Żurawie do transportu drewna

Loglift i Jonsered to znane na świecie żurawie do transportu drewna

Cargotec Poland ma w swojej ofercie produkty marki Hiab, która jest ekspertem w dziedzinie rozwiązań załadunkowych do montażu na podwoziach samochodów ciężarowych, produkuje także żurawie leśne (przeznaczone do przeładunku drewna). Przedsiębiorcy leśni mają wybór wśród wielu modeli żurawi Loglift i Jonsered.
Wyposażone są one w tak zwaną „piątą i szóstą funkcję”, która zapewnia sterowanie osprzętem roboczym (np. głowicą obrotową i chwytakiem).
Standardowym rozwiązaniem jest sterowanie z siedziska umieszczonego na kolumnie żurawia. Do sterowania służą zwykle dwie dźwignie i dwa pedały. Alternatywą jest sterowanie z kabiny, które bezspornie zapewnia większy komfort pracy operatorowi. A kabina, podnoszona hydraulicznie o 1100 mm w stosunku do położenia transportowego, może być wyposażona w ogrzewanie i klimatyzację, oraz sterowanie elektrohydrauliczne – dwa joysticki.
Loglift 118S to seria żurawi o udźwigu od 105 kNm do 116 kNm i o wysięgu od 7,9 do 10,1 m. Do żurawi tych możemy zamontować siedzisko lub kabinę dla operatora. Na żurawiu znajdują się dodatkowe światła robocze (halogen, ksenon lub LED).

 

(...)


To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
 
Dodano 16:42 22-04-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama