Dodaj do ulubionych

Quad to nie szkodnik

Quady mogą być wykorzystywane do prac w lesie. Przekonuje do tego producent tych pojazdów firma Polaris

- Quad nie musi się kojarzyć tylko ze szkodnictwem, to jest naprawdę przydatna maszyna – tak mówi Andrzej Czerwiński leśnik z wieloletnim stażem pracy w Lasach Państwowych, który obecnie pracuje w nowej fabryce Polarisa w Opolu. Właśnie ten producent quadów chce swoje maszyny sprzedawać również leśnikom.

Z Opola pojadą w świat
We wrześniu 2014 roku otwarto w Opolu fabrykę amerykańskiej marki Polaris, we współpracy z oficjalnym importerem tej marki – Polonią CUP. Polska dywizja przygotowuje do sprzedaży pojazdy terenowe: quady, rangery i inne wyspecjalizowane maszyny.
Fabryka ma halę produkcyjną o wielkości 33 tys. m². W założeniach strategicznych koncernu, Opole ma się stać dla przedsiębiorców zza oceanu miejscem do zaopatrywania rynku europejskiego, Środkowego Wschodu oraz Afryki. Inwestycja w Polsce kosztowała 100 mln złotych. Polaris ma w ofercie: linie RZR - wyczynowe pojazdy terenowe o mocy nawet 110 KM, przeznaczone do jazdy po najbardziej wymagającym terenie. Model Sportsman, o mocy do 89 KM, który posiada siedzenie motocyklowe i ma formę klasycznego quada. Jednocześnie zainstalowane na masce i nad tylną osią skrzynie pozwalają mu na przewiezienie sporego ładunku. Warto również zwrócić uwagę na model Sportsman ACE, który łączy styl jazdy quada z poczuciem większego bezpieczeństwa zapewnianego przez klatkę oraz fotel na miejscu kierowcy.
Rangery Polarisa dzielą się na dwuosobowe, trzyosobowe i „Crew” mieszczące nawet pięć osób. Wszystkie posiadają klatkę, na której można zamontować kabinę z komponentów dobranych u dystrybutora: drzwi, szyby, materiałowe osłony. W tej linii jest pojazd wyposażony w silnik diesla (dwa modele) o mocy 24 KM. Każdy z Rangerów posiada pojemny, otwarty bagażnik. Wszystkie z wymienionych pojazdów mogą na życzenie klienta mieć zainstalowany napęd AWD, co oznacza dynamiczny podział mocy na każdą z osi pojazdu.

Michał Procner

(...)


To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ranger, model ETX
Dodano 13:29 23-04-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama