Dodaj do ulubionych

Rębaki maksymalne

W przetwarzaniu leśnej biomasy pomoże duży rębak – oszczędny i wydajny.

Duże rębaki przydają w masowej produkcji biomasy. Takie maszyny potrafią pracować wydajnie, zrębkując biomasę leśną, która jest wykorzystywana do produkcji zielonej energii.

(zdjęcie Axtor 6010_1, Axtor 6010_2, Axtor 6010_3 – obok siebie)
Komptech Axtor 6010
Axtor 6010 to maszyna elastyczna, która w trybie szybkiej pracy, z wahliwymi młotkami, produkuje materiały na potrzeby kompostowania. Z kolei w trakcie pracy ze zredukowanymi obrotami, gdy ostrza są? zamocowane na stałe, produkuje paliwo w postaci zrębków wykorzystywanych w elektrociepłowniach i kotłowniach. To zatem połączenie silnego rozdrabniacza i pełnowartościowego rębaka.
Maszyna może być zabudowana na przyczepie trzyosiowej, na naczepie lub samojezdnym podwoziu gąsienicowym.  Silnik diesla o mocy 590 KM zabudowany jest pod podłoga?. Dzięki temu łatwo do niego dotrzeć, w czasie serwisowania, i mniej go słychać. Spełnia również aktualne normy emisji spalin (Tier 4f/EU stage IV). Zastosowano w nim program Green efficiency (zielona wydajność) firmy Komptech.
Do tego Axtor 6010 ma dużą platformę podawczą z mocnym przenośnikiem łańcuchowym, aktywny system wciągający i wydajną geometrię cięcia, co zmniejsza zużycie paliwa o 30% w porównaniu do maszyn konkurencji. Maszyna osiąga wydajność do 300 m³/h.
Dystrybutorem Axtor 6010 marki Komptech jest firma Agrex-Eco, która specjalizuje się w dostarczaniu technologii i urządzeń do przeróbki i utylizacji odpadów, w tym leśnej biomasy.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 16:41 26-05-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama