Warning: Creating default object from empty value in /domains/gazetalesna.pl/public_html/core/classes/router.php on line 142
Gazeta Leśna - Spod znaku drzewa - horoskop
Dodaj do ulubionych

Spod znaku drzewa - horoskop

Nie tylko znaki zodiaku, lecz także drzewa można przypisać każdemu wedle daty urodzenia, o tym co w przyszłym roku przewidują gwiazdy informuje horoskop drzewny


Podobno wymyślili go i stosowali Celtowie, a zapisano go w pierwszych wiekach naszej ery pismem ogamicznym. Zostało ono odczytane i potwierdzone przez historyków, choć ciągle kryje wiele tajemnic. Nie wiadomo na przykład, dlaczego tylko niektóre daty urodzenia znalazły swoje symbole w horoskopie opartym na drzewach. Możemy się tylko domyślać, że niektórzy byli na swój sposób doskonali, skoro obywali się bez boskich czy gwiezdnych wskazówek życiowych.
Horoskop drzewny przypisuje ludziom urodzonym między konkretnymi datami dnia i miesiąca inne drzewo. Wraz za nim idą specjalne cechy charakteru, dodatkowo wzmacniane wpływem planet. 

Cis -  drzewo urodzonych między 3 – 11 listopada
Cis symbolizuje równowagę, szczęście i zdrowie. Ludzie urodzeni w tych dniach, tak jak ono, dożywają późnej starości, są żywotne i na ogół zdrowe. Mają jednak nieco trudne charaktery, na co wpływ ma planeta Pluton. Dzięki mocy cisu i potędze Plutona są zahartowani w życiowych bojach i mają dużo wewnętrznej mocy. Często jednak czują się niezrozumiani, szczególnie przez swoich życiowych partnerów. W 2017 roku nie czekają ich zaskakujące zmiany. Te, które nadejdą, szczególnie wiosną, zaowocują korzystnymi rozwiązaniami późnym latem. Mogą to być korzyści w relacjach z ludźmi z najbliższego otoczenia, albo w kwestiach finansowych.

Oliwka – drzewo ludzi urodzonych 23 września 
Ludzie urodzeni pod znakiem oliwki to przywódcy. Odnoszą sukcesy na kierowniczych stanowiskach i w kadrze menedżerskiej. Tak jak ich drzewo symbolizuje pokój i nieśmiertelność, tak oni mają wrodzoną umiejętność analitycznego myślenia i błyskotliwości umysłu. Te cechy umysłu to zasługa Merkurego, który wspiera swoją mocą ludzi z oliwką w zodiaku. Oliwki twardo, czasami nawet zbyt twardo, stąpają po ziemi. Mają dużo osobistego uroku i powodzenie u płci przeciwnej. Są też są niezwykłymi kochankami. W 2017 roku Oliwki czekają zmiany, ale nie powinny się ich obawiać. Nie przyniosą radykalnej odmiany ich racjonalnie poukładanego świata.

Lipa – drzewo ludzi urodzonych między 13 – 22 września i  11 – 20 marca
Ludzie spod znaku lipy są bardzo towarzyscy i użyteczni, rozumieją innych i umieją z nimi rozmawiać. Sporo wśród nich psychologów i bioenergoterapeutów. Nic dziwnego, wszak  lipa uchodzi za drzewo magiczne – paski z lipowego łyka używano do stawiania wróżb. Dodatkowo ludzi urodzonych pod tym znakiem wspiera planeta Neptun, która obdarza ich zmysłem mistycznym i darem przewidywania przyszłości. Osoby, urodzone w znaku Lipy są altruistami, potrafią i chcą pomagać, czasami jednak bywają łatwowierne i naiwne.  Kochankowie spod znaku lipy lubią zmienność. Nie dziwcie się, jeśli w  2017 roku lipy odmienią coś w życiu. Być może zmienią obiekt westchnień albo zakochają się na zabój w nowopoznanej osobie. Szczególnie dużo w sprawach uczuciowych będzie się dziać w okolicach ich urodzin.

 

Wierzba – drzewo ludzi urodzonych między 3 – 12 września i 1 – 10 marca
Drzewo, które jako jedno z pierwszych w sezonie budzi się do życia, przynosi nadzieję na odnowę, a ludzi urodzonych pod swoim panowaniem obdarza optymizmem, bez względu na okoliczności życiowe. Planetą wierzby jest Księżyc, który dodaje im intuicji, inteligencji i mistycyzmu. Ludzie spod tego znaku są wrażliwi na piękno i przyrodę, lubią pomagać zwierzętom, doskonale opiekują się roślinami. Są bardzo stali w uczuciach i romantyczni. To właśnie oni zaproponują nam raczej nocny spacer w poświacie Księżyca, niż wyprawę do supermarketu. W 2017 roku wierzby czekają jednak zmiany, które wymusi los. Będą musieli zabrać się za naukę – ukończyć dodatkowe szkolenia, wrócić do zaniedbanej edukacji. Wyjdzie im to zresztą na zdrowie, a korzyści odczują w drugiej połowie roku.

Sosna – drzewo ludzi urodzonych między 24 sierpnia – 2 września i 19 – 29 lutego
Sosna, jako symbol długowieczności obdarza ludzi długim życiem i wiernością raz dokonanym wyborom. Sosny raczej się nie odkochają, a jeśli podjęły zobowiązanie, nie mają w zwyczaju wycofywać się z niego. Dzięki Merkuremu są analityczne w myśleniu i dokładne w swojej pracy, świetnie też organizują pracę innym. Bywają przy tym nieco pedantyczne, co nieco utrudnia życie osobom w ich otoczeniu. Ponieważ są bardzo cenione za swoje cechy charakteru, nie spotykają ich z tego powodu poważniejsze przykrości. W 2017 roku sosny najwięcej energii będą miały jesienią. To wtedy czeka ich wiele zmian, przeważnie dobrych, bo finansowych.  Powinni też skupić się na swoim zdrowiu, bo mogą je dopaść niegroźne dolegliwości.

Cedr – drzewo ludzi urodzonych między 14 – 23 sierpnia i 9 – 18 lutego
Ludzie spod znaku cedru są uważani za rzetelnych, stabilnych i przyjacielskich. Taką moc daje im drzewo uważane przez Celtów za symbol nieśmiertelności i długowieczności. Same dobre cechy przynoszą też dwie planety, które im patronują – Słońce i Uran, a które dodają im siły i odwagi do podejmowania się niekonwencjonalnych zdań. Lubią eksperymentować, podejmować nowe wyzwania, jeśli coś im nie wyjdzie, potrafią poradzić sobie z porażką. Zdarza się, że ludzie – Cedry bywają ekscentryczni i zanadto skoncentrowani na sobie, ale mimo tego są lubiani i cenieni za swoją niezwykłość. W związkach raczej stawiają na przyjaźń, niż wielką namiętność. Są wierni w swoich wyborach. W 2017 roku przed cedrami stanie test wytrwałości na wybranej w 2016 roku drodze. Choć nie wszystko przebiegać będzie po ich myśli, nie powinni się poddawać, bo kroczą w dobrym kierunku.

Cyprys – drzewo ludzi urodzonych między 26 lipca – 4 sierpnia i  25 stycznia – 3 lutego
Cyprys to drzewo życia. Właśnie życie, jego witalność i energia, są najważniejsze dla ludzi urodzonych pod znakiem tego drzewa. Cyprys obdarował ich też wiedzą i mądrością, Słońce i Merkury natomiast – odwagą i mądrością. W sprawach życiowych podejmują rozważne i mądre decyzje, w kwestiach zawodowych potrafią dobrze zadbać o swoją korzyść, nie tracąc przy tym przychylności otoczenia. W relacjach osobistych bywają nieco władczy i bardziej dbają o swoje potrzeby, niż potrzeby partnera. Zwykle uchodzi im to jednak  na sucho. W 2017 roku naprawią relacje z kimś, kto zniknął z ich życia wiele lat temu. Być może będzie to początek czegoś zupełnie nowego w ich życiu.

Wiąz – drzewo ludzi urodzonych między 15 – 25 lipca i 12 – 24 stycznia
Wiąz uchodzi za drzewo smutku. Ludzi spod swojego znaku obdarza ponad przeciętną wrażliwością i zbytnim zwracaniem uwagi na opinie otoczenia. Ludzie wiązy wręcz przeglądają się w oczach innych ludzi, co często przysparza im dodatkowego smutku. Mimo wszystko kochają uroki życia, potrafią z niego korzystać, w sprawach zawodowych natomiast umieją wykorzystywać okazje na swoją korzyść. Dzięki temu życie z nimi wcale nie jest takie złe – są czuli, wierni i oddani swoim partnerom. Zawsze można liczyć na ich milczącą akceptację, bo nie są zbyt gadatliwi. 2017 rok przyniesie im zmianę rutyny – od zmiany drogi do pracy, po zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń. Czeka ich wyprawa samolotem.

Jodła – drzewo ludzi urodzonych między 5 – 14 lipca i  2 – 11 stycznia
Jodły – piękne, ale szorstkie i niedostępne, w rzeczywistości są bardzo wrażliwe i delikatne. Ludzie jodły tylko z pozoru wyglądają na twardych i bezkompromisowych, bo w głębi duszy ich decyzje podyktowane są wieloma wewnętrznymi wątpliwościami. Jodły nie lubią skupiać na sobie uwagi, ale dla wielu innych znaków drzewnych są ostoją i oparciem. W życiu codziennym lubią spokój i stabilizację, zawodowo spełniają się w miejscach, gdzie nie muszą walczyć z rutyną. Planetami jodeł są Księżyc i Saturn. Ten pierwszy dodaje im wrażliwości, drugi, niestety, obdarza skłonnością do kontrolowania, także wydatków. W kwestiach finansowych nie ma z jodłami żartów, bo potrafią być wręcz skąpe. W 2017 roku jodły będą miały okazję poćwiczyć u siebie asertywność. Staną przed koniecznością przedłożenia swoich spraw nad sprawami innych ludzi.

Buk – drzewo ludzi urodzonych 22 grudnia
Buk daje osobom urodzonym 22 grudnia siłę i umiejętność skutecznej walki z przeciwnościami losu. Jowisz, planeta tego znaku, dodaje od siebie obfitość sukcesów, szczególnie w sprawach zawodowych. Buki zwykle mogą pochwalić się satysfakcją z wykonywanej pracy, którą wykonują z dużą kreatywnością i entuzjazmem. Muszą jednak walczyć ze swoim egoizmem, bo niezbyt łatwo przychodzi im docenianie sukcesów innych ludzi. W sprawach domowych często, a czasami zbyt często próbują postawić na swoim. W 2017 roku muszą uważać w pracy. Może ich spotkać jakieś nieprzewidziane i przynoszące niekorzystne skutki wydarzenia. Mogą to być kłopoty w relacjach albo utrata ważnego kontrahenta.

Jabłoń – drzewo ludzi urodzonych między 25 czerwca – 4 lipca i 23 grudnia – 1 stycznia
Druidzi uważali, że jabłoń łączy w sobie trzy światy, niebo ziemię i świat podziemny. Planetą jabłoni jest Księżyc i Saturn, dlatego ludzie urodzeni w znaku jabłoni są serdeczni, opiekuńczy, kochają rodzinę. Dzięki Saturnowi są też pracowici i odważni. Ich słabą stroną są problemy z rozwiązaniem konfliktów, często unoszą się nieuzasadnioną dumą. Mimo tego cieszą się powodzeniem w sprawach zawodowych. Mają też zwykle ustabilizowane życie rodzinne, z którego nie rezygnują z błahych powodów. W 2017 roku powinni rozważyć ostateczne rozstrzygnięcie w sprawach, które odwlekają od wielu miesięcy. To rok, który poprowadzi ich ku dobrym decyzjom.

Brzoza – znak ludzi urodzonych 24 czerwca
Brzoza to mistrzyni dyplomacji i wdzięku osobistego. Dzięki tym cechom jest w stanie łagodzić konflikty w swoim otoczeniu i skłonić innych do zmiany poglądów. W swoich własnych sprawach ludzie spod znaku brzozy nie są już jednak tak otwarci i skłonni dokonywać zmian. Czerpią siłę ze swojej stałości, dodatkowo patronujący im Księżyc wzmacnia ich intuicją. Brzozy muszą uważać, by nie popaść w samouwielbienie i nauczyć się słuchać innych ludzi. Szczególnie ważne, by próbowali zastosować to wobec swoich najbliższych, którzy na to czekają. W 2017 roku Brzozy nie zauważą niczego szczególnie spektakularnego w swoim życiu. Będzie to jednak rok, który da początek zmianom na przyszłość. Dla nich przełomowy będzie rok 2018. 

Figa – drzewo ludzi urodzonych między 14 – 23 czerwca i 12 – 21 grudnia
Ludzie spod znaku Figi kochają rodzinę i dzieci. Nie mają nic przeciwko licznemu potomstwu. Nic dziwnego – figa to drzewo płodności, seksualności i pomyślności. Dzięki Jowiszowi mają dużo wewnętrznego uroku i „magnetyzmu”, który przyciąga innych ludzi, szczególnie płeć przeciwną. Bywają ekstrawaganccy i zmienni – raz romantyczni, innym razem perwersyjni. Trudno się z nimi nudzić, choć jeśli ich partnerzy potrzebują większej stabilizacji, zmienna figa może być dla nich trudnym towarzyszem. Podobnie będą mieli z nimi koledzy z pracy. Ich zmienny charakter może być przyczyną częstych zmian decyzji i strategii. Przyszłość rysuje się przed figami bardzo dobra. W 2017 roku muszą tylko bardziej doceniać dobre pomysły innych. To one wpłyną na ich osobisty sukces.
Grab – drzewo ludzi urodzonych między 4 – 13 czerwca i 2 – 11 grudnia
Z jednej strony wrażliwość i intuicja, jaką obdarza ludzi spod tego znaku patronujący mu Księżyc, z drugiej solidność i pracowitość przypisywana grabowi. Nie trzeba lepszej mieszanki dobrych cech, ponad tą, którą natura obdarzyła graby obojga płci. Dbają o domowe ognisko, ale nieobce jest im także podróżowanie i poznawanie innych kultur i dziedzin wiedzy. Do tego tolerancja i dalekowzroczność. Jedyne nad czym powinni popracować, to nadwrażliwość, która nie pozwala im przyjąć spokojnie krytyki wobec swojej pracy. Chowają się wtedy w swoim pancerzu i są obrażone na świat. Gdyby jednak wyciągnęły wnioski, świat byłby prostszy i bardziej im przychylny. W 2017 roku staną właśnie przed taką próbą – ktoś z najbliższego otoczenia postawi ich w sytuacji, w której najlepiej byłoby schować dumę do kieszeni. Jeśli sprostają temu wyzwaniu, odniosą korzyści. Jeśli nie, dołożą sobie problemów.

Jesion – drzewo ludzi urodzonych między 25 maja – 3 czerwca i 22 listopada – 1 grudnia
Jesion to drzewo o ogromnej mocy – ma niszczyć nieprzyjaciół i rywali. Dodatkowo patronujące temu znakowi planety Jowisz i Merkury dodają –  intelekt i obfitość. Ludzie – jesiony są pozytywnie ustawieni do świata, optymistyczni. Mają też cenną umiejętność syntetycznego kojarzenia faktów i uczenia się. To daje im duże szanse na sukcesy na polu zawodowym. Nieco słabszą ich stroną jest jednak mała odporność na krytykę pod własnym adresem, którą bardzo rzadko uważają za konstruktywną i zasłużoną. W życiu codziennym są zmienni, ale nie da się z nimi nudzić. 2017 rok przyniesie im nowe perspektywy zawodowe. W lot zobaczą stojącą za nimi szansę i jeśli będą mieli dość odwagi, odniosą sukces. Wszystko wydarzy się latem.

Kasztan – drzewo ludzi urodzonych między 15 – 24 maja i  12 – 21 listopada
Upór, wytrwałość w dążeniu do celu, dużo siły. To najważniejsze cechy ludzi spod znaku kasztana. Wspomaga ich silny Pluton i mająca moc uzdrawiania Wenus. To dlatego ludzie ci cieszą się nie tylko dobrą kondycją fizyczną, ale także młodym wyglądem. Zwykle też cieszą się długo dobrym zdrowiem. W sprawach codziennych na kasztanach można polegać, są godni zaufania i nie zawodzą. Trzeba jednak pamiętać, że to także marzyciele, więc mogą zaskoczyć niekonwencjonalnymi pomysłami i je z entuzjazmem realizować. Zdarza się, że tracą wtedy kontakt z rzeczywistością. Tak jak w życiu rodzinnym, tak i w pracy można powierzyć im najtrudniejsze zadania, lepiej jednak, by nie wymagały one zbytniej dyplomacji, bo nie są urodzonymi negocjatorami. W 2017 roku czeka ich odmiana losu. Czy na lepiej, trudno powiedzieć. Powinni jednak już wczesną wiosną bacznie obserwować zmiany, jakie dokonują się w ich otoczeniu, by mieć dość czasu na reakcję.

Topola – drzewo ludzi urodzonych między 4 – 8 lutego,  1 – 14 maja i 5 – 13 sierpnia
To jedyny znak, który daje wyraźnie predyspozycje do zajmowania się drzewami i produktami leśnymi. Mędrcy mówią wręcz, że ludzie spod znaku topoli powinni handlować drzewem i jego produktami. Jeśli chodzi cechy charakteru, są one wypadkową wewnętrznego rozdarcia topoli, intuicji Księżyca, intelektu Merkurego i sukcesu Słońca. Topole są rozważne, rozsądne, nie podejmują pochopnych decyzji, ale też jednocześnie wrażliwe i czułe. Ta mieszanka daje dobre rezultaty. Topole są zwykle zadowolone ze swojego życia a otoczenie ceni sobie znajomość z nimi. W 2017 roku Topole powinny jednak popracować nad swoją małą odpornością na porażki. Niestety trochę ich będzie, szczególnie latem i wczesną jesienią.

Orzech – drzewo ludzi urodzonych między 21 – 30 kwietnia i 24 października – 2 listopada
Tak jak owoc orzecha do złudzenia przypomina pofałdowany ludzki mózg, tak ludzie spod jego znaku mają dużo mądrości i bogate życie wewnętrzne. Dzięki Jowiszowi osoby urodzone w tych dniach są zrównoważone i spokojne. Cenią sobie stabilizację życiową, dobrze radzą sobie w życiu, zajmując wysokie stanowiska i zakładając dobre firmy. Ich zapleczem jest stabilny dom, o który bardzo dbają. Czasami jednak podchodzą do życia zbyt poważnie i nie potrafią w pełni cieszyć się przynoszącą dużo radości codziennością. Ich celem życiowym powinno być nauczenie się większego dystansu do siebie. W 2017 roku w ich życiu nie wydarzy się nic na tyle szczególnego, by musieli się go obawiać.

Klon – drzewo ludzi urodzonych między 11 – 20 kwietnia i 14 – 23 października
Klon to zwykle drzewo, rośnie w zagajnikach albo samotnie. Tacy też są ludzie spod jego znaku – albo wymagający otoczenia jak powietrza, albo dumni samotnicy. Większość ceni sobie jednak niezależność i wolność. Mars i Wenus obdarzają dodatkowo klony umiejętnością podejmowania dobrych decyzji i dyplomacją. Osoby urodzone w tych dniach chętnie podróżują, przeprowadzają się, zmieniają zainteresowania i pracę. Zwykle wychodzi im to na zdrowie. Nawet jeśli poniosą porażkę, umieją wyciągnąć z niej wnioski na przyszłość. W uczuciach są zmienni i niestali, dlatego ich niezależność może być utrudnieniem w budowaniu stabilnych związków. Także jako pracownicy mogą sprawiać kłopoty swoim szefom. W ich obronie trzeba jednak powiedzieć, że mają zwykle dobre pomysły, co rekompensuje inne trudności. 2016 rok był dla klonów rokiem względnego spokoju, w 2017 nadrobią zaległości – czeka ich podróż i zmiana priorytetów życiowych. To będzie intensywny rok.

Jarząb – drzewo ludzi urodzonych między 1 – 10 kwietnia i 4 – 13 października
Jarząb odnosi się do ludzi o wyjątkowej urodzie. Tak jak krzew ten jest ozdobą lasu czy ogrodu, tak ludzie spod tego znaku zachwycają nie tylko pięknem zewnętrznym, ale też pięknem swojego charakteru. Są ozdobą towarzystwa, a ponieważ są także uczynni i sympatyczni, mają zwykle wielu wielbicieli, admiratorów i przyjaciół. Są przyjaźnie nastawioni do świata, przyciągają uwagę i komplementy. Często jednak pakują się w kłopoty, bo piękne słówka biorą za poważne wyznania. Mają kłopoty z odmawianiem, często w głębi duszy uważają  się, w związku z tym, za osoby wykorzystywane. Właśnie rozważność i odporność na słowa bez pokrycia powinny być ich celem w 2017 roku. W wakacje mogą wpakować się w spore tarapaty, jeśli znowu zawiedzie ich rozsądek.

Leszczyna – drzewo ludzi urodzonych między  22 – 31 marca i 24 września a 3 –października
W świecie Celtów leszczynowa różdżka służyła wróżkom i poszukiwaczom skarbów. Urodzeni w dniach poświęconych leszczynie łączą w sobie te zdolności. Są ambitni, dyplomatyczni, uparcie dążą do celu i zwykle go osiągają, a jednocześnie cenią sprawy ducha i magię. Na ogół są lubiani, nie tylko za cechy charakteru, ale też za elegancję i miłą powierzchowność. Wiele leszczyn wykazuje cechy nadmiernej koncentracji na sobie samym, zwykle nie jest to jednak przeszkodą dla ich otoczenia, bo nadrabiają urokiem osobistym. Nic dziwnego, ponieważ wspomaga ich z nieba Jowisz, Mars i Wenus. W 2017 roku przed leszczynami stoi wyzwanie. Będą musiały pogodzić sprzeczne interesy, które staną na przeszkodzie realizacji planów zgodnie z ich oczekiwaniami. Czy zdobędą się na kompromis. W interesie dobrze byłoby, gdyby tak się stało.

Dąb – drzewo ludzi urodzonych 21 marca
Dąb był uważany za wyrocznię bogów, a uszkodzenie jego pnia czy konarów miało ściągnąć na sprawcę zemstę z nieba. Ludzie urodzeni tego dnia są śmiali i waleczni. Nic dziwnego, jego planetą jest Mars, bóg wojny. Niestety także dzięki niemu są popędliwi i impulsywni. By nieco złagodzić ten wizerunek, trzeba dodać, że osoba spod znaku dębu jest też odpowiedzialna i optymistycznie nastawiona do życia, szybko podejmuje decyzje i zwykle nie popełnia błędów. Ludzie dęby w 2017 roku powinny baczną uwagę zwrócić na warunki pracy. Odrobina nieuwagi i mogą odnieść kontuzję, która będzie dla nich dużym utrudnieniem.

 
Dodano 09:00 23-12-2016


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama