Dodaj do ulubionych

Nie tylko maszyna

Operatorzy coraz częściej stawiają na komfort i wygodę w pracy, która wpływa na ich wydajność i bezpieczeństwo. Dlatego producenci maszyn leśnych oferują sporą ofertę wyposażania dodatkowego.

Wyposażenie dodatkowe w maszynach leśnych można podzielić na to ułatwiające pracę, zwiększające wydajność i poprawiające bezpieczeństwo.

W trosce o komfort
Wyposażeniem standardowym są już żaluzje przeciwsłoneczne, klimatyzacja, czy sprzęt audio instalowany w kabinie operatora. Fotel musi być wygodny, z regulowaną pozycją i podłokietnikami. – Coraz częściej jest także wentylowany, bądź podgrzewany – zaznacza Witold Urbaniak – diler maszyn Ponsse w Polsce. Systemy GPS i GSM również stają się standardem. Większość nowych maszyn posiada bowiem aplikację monitorującą jej stan i efektywność pracy. Jednak ta opcja jeszcze nie jest zbyt znana wśród klientów. A szkoda, ponieważ wiele ciekawych informacji (tj. zużycie paliwa, ilość pozyskanego lub zerwanego drewna, albo harmonogram pracy maszyny) pomaga w lepszym zaplanowaniu i wykorzystaniu sprzętu w lesie. – Do komfortowych rozwiązań należy również zaliczyć obrotową kabinę lub fotel, jej automatyczne poziomowanie się, oraz sposoby zawieszenia, łagodzące jazdę w trudnym terenie – mówi Radosław Seliga, sprzedawca marki Komatsu, Arcon Polska. Z bardziej rozrywkowych gadżetów, które znajdziemy w kabinie operatora to podgrzewacz do jedzenia oraz lodówka.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 14:46 21-12-2016


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama