Warning: Creating default object from empty value in /domains/gazetalesna.pl/public_html/core/classes/router.php on line 142
Gazeta Leśna - Kursy z biomasy
Dodaj do ulubionych

Kursy z biomasy

Firma SGS zaprasza na dwa szkolenia z zakresu regulacji prawnych dotyczących biomasy.

Pierwsze z nich odbędzie się 9 marca w Warszawie.

W programie szkolenia są takie zagadnienia jak: wymagania prawne, obowiązki podmiotów, SNS, certyfikacja V-Bioss INiG, dokumentowanie i uwierzytelnianie biomasy. Jego celem jest zapoznanie uczestników z obwiązującymi przepisami prawa (także projektowanymi) w zakresie biomasy na cele energetyczne, zasadami prowadzenia Systemu Należytej Staranności (SNS) oraz zasadami dokumentowania  i uwierzytelniania pochodzenia biomasy na cele energetyczne zgodnie z wytycznymi Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zostaną również przedstawione założenia Krajowego Standardu Uwierzytelnienia Biomasy PL-KSUB-SNS:2014 oraz certyfikacji V-Bioss INiG. Adresatami szkolenia są: osoby bezpośrednio i pośrednio związane z biomasą na cele energetyczne: pełnomocnicy Systemów Należytej Staranności, audytorzy wewnętrzni, służby zakupowe biomasy, dostawcy i wytwórcy biomasy na cele OZE, osoby zajmujące się rozliczaniem i przygotowujące dokumentację poświadczającą pochodzenie biomasy.

Drugie z organizowanych szkoleń odbędzie się dzień później, czyli 10 marca również w Warszawie. Będzie dotyczyć Legalności pochodzenia drewna i biomasy w świetle wymagań regulacji EUTR NR 995/2010.

W ramach szkolenia omawiane będą przepisy dotyczące: podmiotów (organizacji bądź osób indywidualnych odpowiedzialnych za wprowadzanie drewna na rynek europejski), wymogów w zakresie zasad należytej staranności (w tym sposobów gromadzenia informacji, przeprowadzania oceny ryzyka i unikania ryzyka), znaczenia systemów kontroli pochodzenia oraz weryfikacji przez stronę trzecią. Jednodniowy kurs ma na celu umożliwienie zrozumienia i analizę wymogów Artykułu 4 (Obowiązki podmiotów) i Artykułu 6 (Systemy zasad należytej staranności) oraz innych artykułów pomocniczych zawartych w rozporządzeniu UE dot. drewna.

Szkolenie adresowane jest do podmiotów wprowadzających drewno, produkty z drewna oraz biomasę po raz pierwszy na rynek oraz dla firm handlujących drewnem i biomasą na terenie UE. 
Szczegóły dotyczące szkoleń na www.sgs.pl
Dodano 12:44 10-02-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama