Dodaj do ulubionych

Protest w Puszczy Białowieskiej

Protest w Puszczy Białowieskiej narasta, a Lasy Państwowe ponoszą straty, wraz z nimi także podmioty wykonujące zlecenia LP


– Tylko nie na głowicę – tak miał krzyczeć jeden z operatorów podczas jednej z akcji protestacyjnej w Puszczy Białowieskiej. W maju kilkunastu aktywistów Greenpeace i Dzikiej Polski rozpoczęło akcję protestacyjną w obronie wycinki drzew, akcja polega na blokowaniu pracy harwesterów. Aktywiści założyli w pobliżu obóz, a na terenach wycinki zawiesili banery: „Stop wycince!”, „Cała Puszcza parkiem narodowym”, Nie tnijcie w okresie lęgowym”, Ścinacie dziedzictwo ludzkości”.

Przykuwanie, oplatanie i wspianie
Przypomnijmy ekolodzy domagają się włączenia nadleśnictw Białowieża, Borsk i Hajnówka w obszar chroniony Puszczy. Protestują, bo Lasy Państwowe realizują obowiązek wyznaczony im przez ministerstwo środowiska. Prowadzą zatem wycinkę obumarłych fragmentów Puszczy. Jednak Greenpeace podaje, że wyniki ich leśnych patroli wraz z Fundacją Dzikiej Polski stwierdziły, że prowadzona w tym roku wycinka w Puszczy obejmuje stare, bezcenne przyrodniczo fragmenty lasu dotychczas wyłączone z cięć, między innymi w strefach ochronnych UNESCO. Usuwanie drzew jest prowadzone pomimo wezwania Polski przez Komisję Europejską do natychmiastowego wstrzymania prac.

 

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 13:32 26-06-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama