Dodaj do ulubionych

Jest z nią moc

Prezentacja nowej pilarki Husqvarny 572 XP miała udowodnić jej główne zalety – większą moc i wydajność

Pokaz nowego modelu pilarki odbyła się 17 sierpnia br. w szwajcarskiej Lucernie, GAZETA LEŚNA uczestniczyła w premierze. Gent Simmons, dyrektor i menadżer działu pilarek w firmie Husqvarna podkreślił, że 572 XP jest bezpośrednią następczynią modelu 372 XP. Czym może się pochwalić nowa pilarka?
Cylinder o pojemności 70,6 cm3, moc 4,3 kW, zbiornik paliwa o pojemności 0,7 litra, zbiornik oleju o pojemności 0,35 litra, waga (bez prowadnicy i płynów) 6,6 kg, generowany hałas do 120 dB, prowadnica od 15 do 28 cali, podziałka łańcucha 3/8, maksymalna prędkość łańcucha 29,3 m/s. Silnik X-Torq dodatkowo jest wyposażony w system sterowania zapłonem AutoTune, a na prowadnicy typu X-Force pracuje nowy (drugi) łańcuch z serii X-CUT. W stosunku do starszego modelu, 572 jest zatem nieco mocniejsza, o podobnej wadze.
Po części oficjalnej premiery udaliśmy się do lasu, gdzie pod przewodnictwem członków Husqvarna H–Team mogliśmy we własnych rękach wypróbować możliwości, jakie oferuje nowa pilarka. Na powierzchni stały przygotowane wcześniej dwie obalone sztuki, które pozwolono nam przerzynać, symulować ich okrzesywanie, nacinać. Zabrałem się zatem do pracy.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ


 
Dodano 11:08 25-09-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama