Dodaj do ulubionych

Drzewne paliwo

Palenie drewnem jest efektywne i ekologiczne, jeśli zastosujemy odpowiednią technikę spalania, a wcześniej dobrze go wysuszymy.

Dużo się ostatnio mówi o zanieczyszczeniach powietrza spowodowanych samodzielnym ogrzewaniem w domu, czyli paleniem w piecu i kominku. Wszelkie dymy, pyły i emitowanie szkodliwych substancji, również rakotwórczych, to w szczególności efekt palenia śmieci i węgla.

Drewno jest ogólnodostępnym i cennym surowcem energetycznym oraz co najważniejsze źródłem tzn. energii odnawialnej. W ostatnich latach ogrzewanie domów drewnem wróciło do łask.

Opalanie węglem, olejem opałowym czy ogrzewanie gazowe, które związane było z przerobieniem pieców olejowych na gazowe przestało być opłacalne, gdy ceny paliw poszły w górę.

Coraz popularniejsze stało się również posiadanie kominka, te najnowocześniejsze umożliwiają uzyskanie takiej samej ilość ciepła, przy mniejszym zużyciu drewna. W związku z zapotrzebowaniem wzrosła oferta drewna kominkowego, które stało się dostępne nawet na stacjach benzynowych. Tradycyjny rynek oferujący drewno opałowe został wzbogacony o pelet i brykiet drzewny.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

Dodano 11:13 29-03-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama