Dodaj do ulubionych

Zulowcy w Połańcu

 

Nie zabrakło słonecznej pogody, tłumów gości i emocji podczas zawodów operatorów, kolejna Konferencja dla zuli była okazją do branżowych rozmów i biznesowych negocjacji.

Tym razem organizowana przez GAZETĘ LEŚNĄ impreza odbyła się 26 maja
na terenach inwestycyjnych strefy ekonomicznej w Połańcu (woj. świętokrzyskie).


Słoneczna pogoda zachęciła uczestników konferencji do przyjazdu w malownicze okolice tej gminy i tym razem w konferencji uczestniczyło kilkuset gości.

– To pierwsza tego rodzaju impreza na naszym terenie. Cieszymy się zatem, że tu jesteście ponieważ to okazja do promocji naszego miasta. Ta gmina jest wyjątkowa, atrakcyjna przyrodniczo, jest tu sporo lasów. Staramy się tworzyć atmosferę przyjazną dla biznesu – podkreślił Jacek Tarnowski, burmistrz Połańca.

Nie tylko branżowo
Połaniec to gmina położona w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, w powiecie staszowskim. Jej wschodnią granicę wyznacza Wisła, od północy i zachodu otacza zaś kompleks Lasów Golejowskich. Prawie 20 proc. powierzchni gminy zajmują lasy, z przewagą drzewostanu sosnowego.

Nadleśnictwo Staszów prowadzi gospodarkę leśną na powierzchni prawie 20 tys. ha i pozyskuje rocznie ok. 115 tys. m³ drzewa.

– Z czego 30 procent pozyskujemy maszynowo, ale oczywiście dążymy żeby to było więcej, chociaż w nadleśnictwie są określone ograniczenia. Takie imprezy jak Konferencja dla zuli, to doskonała okazja zapoznania się z ofertą maszyn i ich konkretnych marek, a tym samym poprawy tego umaszynowienia na naszym terenie – powiedział GAZECIE LEŚNEJ Adam Lubera, nadleśniczy Nadleśnictwa Staszów.

Z kolei Andrzej Matysiak dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, podkreślił, że współpraca z przedsiębiorcami leśnymi na terenie tej dyrekcji układa się dobrze. – Zdajemy sobie sprawę z ich problemów, przede wszystkim braku rąk do pracy. Cieszymy się również, że ta Konferencja odbywa się na terenie naszej dyrekcji, bo jest żywa i specjalistyczna – dodał Andrzej Matysiak.

Branżowym rozmowom w czasie konferencji towarzyszyły inne atrakcje.
Dużo się działo na stoisku GAZETY LEŚNEJ, rodziny z dziećmi mogły pozostawić swoje pociechy w specjalnej strefie zabaw dla dzieci, gdzie dyżurowali animatorzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zorganizowaliśmy konkurs dla przybysza z najdalej położonego od Połańca miejsca. Wygrał go Jussi Hentunen, który przyjechał do nas z Finlandii, z firmy Ponsse.
 – Udana impreza, warto było ją odwiedzić i obserwować różnice pomiędzy tym jak pracuje się  w lesie w Finlandii, a jak w Polsce – zaznaczył Jussi Hentunen.
No i oczywiście nie zabrakło emocji podczas zainicjowanych przez GAZETĘ LEŚNĄ zawodów POLISH FORESTRY CHALLENGE. Tym razem w zmaganiach na przyczepie zrywkowej najlepszy okazał się Tomasz Witczak (Usługi Leśne Witczak), który jako jedyny wykonał swoje zadanie bezbłędnie, drugi był Marcin Szarubka, a trzeci Robert Wilk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W lesie i na placu
Nasze konferencje to jednak przede wszystkim okazja do zapoznania się z ofertą firm sprzedających maszyny leśne. I tych w Połańcu nie brakowało. Można je było obserwować w akcji podczas całej imprezy na placu manewrowym.

Swoje możliwości pokazały: wielozadaniowa maszyna Merlo Tremmee (EWPA), harwester Rottne (Kopa-Kamiński), prezentowany po raz pierwszy w Polsce forwarder EcoLog - model 594E (ForTech Serwis), ciągnik Valtra z głowicą Nisula (Kompania Leśna), harwester Ponsse Ergo (PML), harwester Komatsu (Arcon) oraz ciągnik LKT (ZUL Stryszyk). Jarosław Koenig zaprezentował także możliwości maszyn FAE (Utech).
Były także liczne stoiska z ofertą wystawców, na których również odbywały się konkursy i pokazy m.in. rzeźbienia pilarką.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sumie na konferencji pojawiło się 40 firm, były to:
ADW, AGCO (Valtra), Agromet-Motoimport (More Maskiner, Tajfun), Agrowiec, AMAX, Arcon Polska (Komatsu, Bruks, Vimek), Business Service Polska (Seppi), EuroGate International, EWPA (Merlo), FIRMYLESNE.pl, Forex Polska (John Deere), Fortech Serwis (Ecolog, Equus, Gremo), Fuchs Oil, GAZETA LEŚNA, HIFI Filter, Hydrofast, Hylmet, Junkkari, Kompania Leśna (Palms), Kopa-Kamiński (Rottne, Irum), Las i Ogród (Husrqvarna), Laskott (Krpan), Makita, Miasto i Gmina Połaniec, Montana Tools, Nadleśnictwo Staszów, Oleje Klimowicz, Oregon, OTL Jarocin, Państwowa Inspekcja Pracy, Pekao Leasing, PKO Leasing, Profesjonalne Maszyny Leśne (Ponsse, Binderberger), Remet CNC Technology, Sadmasz (Zanon), Silvatech (Farma), Stihl, TamarAgro, Tex-Star, Utech (FAE), ZUL Stryszyk (LKT), ZUL Szczotka.
Nie zabrakło oczywiście pokazów maszyn w lesie. Tam w specjalnie wydzielonej strefie, w czasie pracy można było zobaczyć: skidera Equus 175 (FTS), harwestera Ponsse (PML), harwestera Rottne (Kopa-Kamiński) i Merlo Tremmee (EWPA).
 

Patronat honorowy nad Konferencją dla zuli objął Andrzej Matysiak, dyrektor RDLP w Radomiu oraz Jacek Tarnowski, burmistrz Miasta i Gminy Połaniec.
Organizatorem Konferencji dla zuli jest GAZETA LEŚNA, która wraz z portalem FIRMYLESNE.pl objęła imprezę patronatem medialnym.
Współpraca: Miasto i Gmina Połaniec, Nadleśnictwo Staszów.

 
Dodano 12:57 28-05-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama