Dodaj do ulubionych

MenSe: Głowica do czyszczeń

Czyszczenie wykonywane harwesterem? W Polsce to jeszcze rzadkość, ale w Skandynawii nikogo to już nie dziwi.

 

Głowica ścinkowa MenSe to kolejna skandynawska maszyna przeznaczona do wykonywania czyszczeń harwesterem. Można ją też wykorzystywać w innych pracach pielęgnacyjnych w lesie, ale także do oczyszczaniem poboczy, linii kolejowych oraz terenów pod liniami energetycznymi.

 

(...)

 

Prosta konstrukcja

Głowicę można montować do harwesterów, koparek i ciągników oraz innych maszyn wyposażonych w żuraw. Głowica jest lekka, można nią więc łatwo i szybko manewrować w drzewostanie. Kąt nachylenia urządzenia jest ustawiany automatycznie.

Konstrukcja urządzenia jest dość prosta, co ułatwia serwis i ewentualne naprawy. Smarowanie ostrzy odbywa się automatycznie.

Silnik hydrauliczny sprawia, że maszyna pracuje dość cicho, co pozwala na jej wykorzystanie także np. w miastach. Ponieważ nie ma tu żadnych wirujących elementów, głowica nie rozrzuca wokół siebie kamieni czy innych odpadów.

 

Cztery typy

Firma MenSe ma w ofercie cztery typy głowic, od lekkiej RP40 (250 kg, 100 cm długości roboczej) po niemal dwukrotnie cięższą RP80L (480 kg, 230 cm). Dwa mniejsze modele tną z łatwością drzewa o średnicy do 7 cm. Dwa większe – do 10 cm.

Kształt i profil ostrzy pozwala też na piłowanie, dzięki czemu głowica radzi sobie także z większymi drzewami, nawet do 15 cm średnicy, choć wydajność pracy jest wówczas oczywiście mniejsza.

Głowicę można też wykorzystać do podkrzesywania drzew. Cena głowic: od 10 do 14 tys. euro w zależności od modelu.

Opr. AJ

 

To jedynie fragment tekstu.

Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 

 
Dodano 16:17 26-09-2012


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama