Dodaj do ulubionych

EKO-LAS 2018

Wstawy, pokazy maszyn, konkursy i zawody – nie brakowało atrakcji podczas XVI Targów Gospodarski Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS

Tegoroczna edycja targów EKO-LAS przyniosła kilka zmian. Po pierwsze zmieniła się lokalizacja. Dwa lata temu impreza odbyła się w Janowie Lubelskim, w 2018 po czterech latach targi EKO-LAS wróciły na zachód naszego kraju – do Mostek niedaleko Świebodzina.


Zmienione zostały także dni, w które można je odwiedzać. Dotychczas wydarzenie odbywało się od czwartku do soboty, tym razem były to piątek, sobota i niedziela (7-9 września). Zmiany te korzystnie wpłynęły na frekwencję. Także zgodnie z przewidywaniami, pierwszego dnia lwią część gości stanowili leśnicy z LP. Sobota należała natomiast do zulowców, którzy licznie oglądali stoiska, także nasze – GAZETY LEŚNEJ oraz portalu FIRMYLESNE.pl

Targi z GAZETĄ LEŚNĄ
Dużym zainteresowaniem na naszym stoisku cieszyły się porady prawne mec. Łukasza Bąka, znanego z cyklu pt. „Okiem adwokata”. Zainteresowani mogli porozmawiać z prawnikiem na dręczące ich leśne i problematyczne tematy.

Wiele zabawy dostarczył zwiedzającym nasz konkurs, który polegał na rzucie kaskiem, tak aby ten zawisł na wbitym paliku. Zadanie okazało się jednak nie takie proste, jak mogło się startującym wydawać.

 

 

 

 

 

 

 

 

W Świebodzinie było ponad 120 wystawców, którzy na 25 hektarach zaprezentowali nowatorskie rozwiązania dla branży leśnej. Teren Nadleśnictwa urozmaiciły również konferencje, warsztaty, porady, prezentacje sprzętu nowej generacji w czasie pracy, podczas których można było zobaczyć m.in. harwestery i forwardery. Pojawiło się także wiele ofert sadzarek i sprzętu rozdrabniającego – zwłaszcza mulczerów agregatowanych do ciągnika, jak i tych samojezdnych.
Odrębną ofertą chwaliły się także maszyny wykorzystywane do budowy dróg.Rywalizacja operatorów i drwali
Podczas drugiego dnia rozegrały się III Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów. Do walki stanęło 21 zawodników z całej Polski. Najlepszym okazał się po raz trzeci z rzędu Kamil Kaczyński.

Konkurencje rozgrywały się na maszynach marki John Deere i Rottne. Zawodnicy losowali, na którym modelu będą startować.
Partnerami wydarzenia byli Forex Polska oraz Kopa Kamiński, natomiast organizatorami mistrzostw MTP, Katedra Techniki Leśnej UP w Poznaniu oraz SPL.
Trzeciego dnia rywalizację o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Szkół Leśnych EKO-LAS 2018 wygrała drużyna z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. II miejsce zajęło Technikum Leśne w Rogozińcu, III Technikum Leśne w Starościnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerami wydarzenia byli Fiskars, Stihl oraz Husqvarna. Za organizację odpowiadała firma Zulas oraz Nadleśnictwo Świebodzin.
Targi EKO-LAS to jedne z ważniejszych wydarzeń w sektorze leśnym, na które z niecierpliwością czekali zarówno wystawcy, jak i zwiedzający. Impreza cieszy się dobrą opinią w branży. W ciągu ostatnich lat ukształtowała się formuła wydarzenia odpowiadająca na potrzeby jego uczestników, która łączy w sobie prezentację sprzętu, jego pokazy oraz wiedzę.

Kolejna edycja targów odbędzie się za dwa lata, ale ich miejsce na razie nie jest znane.
W Mostkach spotkało się 6429 właścicieli Zakładów Usług Leśnych oraz ich pracowników, przedstawicieli Lasów Państwowych, właścicieli lasów prywatnych, pracowników przedsiębiorstw przemysłu drzewnego, przedsiębiorstw komunalnych, energetycznych, budowy dróg i mostów, a także uczniów szkół leśnych.
– Za nami udane przedsięwzięcie, które po raz kolejny nie tylko zintegrowało środowisko leśne, ale i pomogło wyznaczyć nowe trendy – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu.
Dodano 16:02 12-09-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama