Dodaj do ulubionych

Kesla: Fińska jakość

Karolina Grabowska

 

Żurawie, przyczepy, głowice ścinkowe, chwytaki. To wszystko znajdziemy w ofercie fińskiego producenta sprzętu leśnego.

 

Kesla jest fińską firmą od ponad 50 lat zajmującą się projektowaniem, produkcją i sprzedażą maszyn leśnych. W Polsce znana jako przede wszystkim dostawca głowic ścinkowych do harwesterów. Ale firma oferuje sprzęt do całego łańcucha procesu pozyskiwania drewna, od ścinki drzew i przerobu surowca do jego transportu na krótkie i długie dystanse. Jest jednym z wiodących producentów żurawi.

Firma powstała w 1960 r. W trzech fabrykach (w Joensuu, Kesälahti i Ilomantsi o łącznej powierzchni 170 arów) produkuje m.in. żurawie leśne do ciągników, przyczep, harwesterów i forwarderów, żurawie przemysłowe i recyklingowe, przyczepy zrywkowe, głowice do harwesterów oraz rębaki do drewna. Swoje produkty eksportuje do ponad 30 krajów na całym świecie. Zatrudnia ok. 240 osób. Firma jest notowana na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Kesla zapewnia, że produkty przed wypuszczeniem na rynek poddawane są rygorystycznym testom, co pozwala na utrzymanie ich wysokiej jakości.

 

Rębaki bębnowe

Kesla produkuje rębaki montowane na przyczepach ciągniętych przez ciągnik rolniczy lub samochodach ciężarowych. Wszystkie są wyposażone w żuraw. Niektóre mogą mieć także hydraulicznie wysypywany kontener na zrębki.

Rębaki serii C645 mają gardziel o wymiarach 60x45 cm oraz sześć noży zrębkujących. Seria C1060 jest większa, tu gardziel ma 86x60 cm, a noży zrębkujących jest 10.

(...)

 

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 

 
Dodano 09:12 30-11-2012


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama