Dodaj do ulubionych

Kliny dla pilarza

Użycie klina pomaga nie tylko w obalaniu drzew – pilarz zastosuje go do rozłupywania kłód, czy przygotowania drewna opałowego

Wydawałoby się, że nie ma niczego prostszego od klina. Ot, kawałek materiału – drewna, metalu czy tworzywa – ukształtowany tak, by można go było łatwo wsunąć w rzaz i dobić ciężkim młotem lub rozłupać przy jego pomocy kłodę na drewno opałowe.

Podczas zmagań z dużymi sztukami pilarze używają ich by zapobiegać zaciśnięciu prowadnicy. Zdarza się też, przy ścinaniu problematycznych drzew, że klinów użyjemy do rozwarcia rzazu ścinającego by zapewnić odpowiedni kierunek upadania.


Doświadczony pilarz doskonale wie, jakich klinów będzie potrzebował. Rozmaite modele posiadają wiele różnych kształtów, a materiał również nie jest tu bez znaczenia. Wśród oferowanych modeli znajdziemy także takie przeznaczone do rozłupywania kłód, które też mogą przydać się w lesie czy podczas przygotowania drewna opałowego. Zapraszamy na krótki przegląd rynku pod kątem klinów do obalania drzew.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 
Dodano 13:23 29-04-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama