Dodaj do ulubionych

Nowy minister - nowi dyrektorzy w LP

W Lasach Państwowych nastąpiły roszady na stanowiskach dyrektorów kilku Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, które mogą być związane z przejęciem rządów w ministerstwie środowiska przez Michała Wosia.

W Katowicach od 11 maja dyrekcją kieruje Józef Kubica, który większość zawodowej kariery był leśniczym, a od 3 lat piastował stanowisko inżyniera nadzoru w Nadleśnictwie Świerklaniec. Należy do Solidarnej Polski, tak jak minister Woś.

W Olsztynie 12 maja mianowano na dyrektora Adama Roczniaka, dotychczasowego nadleśniczego Nadleśnictwa Browsk, który jest samorządowcem z ramienia PiS.

W RDLP w Poznaniu zmiana rządów spowodowała spore zamieszanie. Najpierw próbowano powołać Ewę Jedlikowską. Jej nazwisko pojawiło się na stronie RDLP, a w komunikacie zamieszczonym później poinformowano, że przejęła obowiązki od poprzednika. Jednak, jak poinformowała rzeczniczka DGLP, dzień później nowa dyrektor
zrezygnowała po tym, jak okazało się, że co prawda właśnie zdała egzamin do służby leśnej, ale nie ma wymaganego na stanowisku dyrektora RDLP ośmioletniego stażu pracy w leśnictwie. Ostatecznie na stanowisko dyrektora w Poznaniu powołany został Jan Banacki, dotychczas inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Starogard (RDLP w Gdańsku).


RDLP w Szczecinku od 12 maja kieruje Łukasz Maciejunas, który w okresie protestów w Puszczy Białowieskiej w 2017 roku był Komendantem Posterunku Straży Leśnej
w Nadleśnictwie Browsk. Ostatnio piastował funkcję zastępcy nadleśniczego Nadleśnictwa Bydgoszcz.

Z kolei Arkadiusz Wojciechowicz – dotychczasowy dyrektor RDLP w Katowicach – został pełniącym obowiązki dyrektora RDLP we Wrocławiu. Nowy dyrektor, poza leśnictwem, ukończył kilka innych studiów, pracował w wielu jednostkach LP, a także krótko w sektorze prywatnym.

Mianowano także nowego dyrektora RDLP w Pile. Stanowisko to objął Andrzej Brusiło – dotychczasowy zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Szczecinek,
który ma tytuł doktora, po studiach doktoranckich w IBL.
Dodano 11:05 25-05-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama