Dodaj do ulubionych

Mobilny rębak tarczowy

Jensen A540 to średniej wielkości rębak tarczowy niemieckiej firmy Jensen, pokazany podczas ostatnich targów Eko-Las przez Agrotechnikę–Brudz z Brzegu (woj. opolskie). Działająca od 10 lat firma, od ponad dwóch jest generalnym importerem niemieckiego producenta.

 

Doczepiany do samochodu

Rębak A540 umieszczony jest na jednoosiowym podwoziu o skrętnej o 270° osi i ma koło podporowe. Maszyna ma własny silnik – diesel Kubota o mocy 27,2 kW (37 KM). Doczepiona do pojazdu może przemieszczać się z prędkością 80 km/h. Jej ciężar całkowity to 1200 kg.

 

Parametry i osiągi

Jensen A540 może zrębkować gałęzie i pnie drzew o średnicy do 19 cm. Wielkość zrębki jest regulowana hydraulicznie w zależności od potrzeb (od 5 do 20 mm). Stół załadowczy o wymiarach 100x80 cm można składać. Wydajność maszyny to 18 m³/h.

Wielkość otworu walców wciągających wynosi 21x19 cm. Walce wciągające są sterowane hydraulicznie „do przodu – stop – do tyłu”.

– Górny wałek wciągający jest ruchomy i ustawia się pod różnymi kątami w zależności od wprowadzonego materiału – mówi Wiesław Brudz, właściciel firmy Agrotechnika–Brudz, generalnego importera rębaków marki Jensen.

Wymiary rębaka to: długość – 3,4 m, szerokość – 1,5 m, wysokość z wrzutnikiem – 2,5 m. Ramię wyrzutnika może obracać się o 360°. Solidna konstrukcja i obudowa maszyny wycisza jej pracę. Wyłącznik bezpieczeństwa znajduje się na ramieniu przy gardzieli, dzięki czemu dostępny jest z każdej strony maszyny.

 

(...)

 

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 

Jensen A540 doczepia cię do samochodu. Maszyna ma silnik diesela o mocy 37 KM, waży 1200 kg. Może zrębkować materiał o średnicy do 19 cm, wymiary gardzieli to 21x19 cm, a deklarowana przez producenta wydajność to 18 m³/h. W pełnym wyposażeniu, m.in. z regulowaną wysokością zaczepu, obracalną o 270° częścią roboczą, hamulcem najazdowym i dwoma oryginalnymi nożami Jensena kosztuje 29,5 tys. euro netto

 

 
Dodano 11:12 30-01-2013


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama