Dodaj do ulubionych

Zuli gorzkie żale

Opracowanie jednolitych zasad kontraktowania usług leśnych w całym kraju i zakończenie prac nad katalogami norm pracy obiecuje przedsiębiorcom leśnym kierownictwo Lasów Państwowych

Trzy tygodnie po walnym zgromadzeniu Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych, 31 marca,  przedstawiciele tej organizacji oraz przedsiębiorcy niezrzeszeni spotkali się z szefami Lasów Państwowych pod Radomiem.
Jak stwierdził Wiesław Krzewina, zastępca dyrektora generalnego LP, wizyta zuli w tamtejszym ośrodku LP, miała przywrócić dobry zwyczaj konsultacji „partnerów w biznesie”. Ale może nie zaskoczył go fakt, że pierwsze, z cyklu wspólnych debat, posiedzenie nie odbyło się w atmosferze brytyjskiej herbatki, a raczej wylewania gorzkich żali przez przedstawicieli firm leśnych.

Koniec kumplowania
Z formuły „klepania po plecach” zrezygnowali nawet przedstawiciele SPL. Pierwszy w natarciu Romuald Roman, zastępca prezesa SPL, krytykował opracowywane przez ORWLP w Bedoniu katalogi norm pracy, które w założeniach mają pomóc w wycenie usług leśnych.
– Przesłane katalogi, nie tylko w mojej opinii, są kompletnie nieczytelne. I chyba nie tylko dlatego, że brak opisu. Proszę więc o więcej czasu na wyrażenie naszej opinii na temat katalogu – apelował.

Rafał Jajor

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

Dodano 16:16 28-04-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama