Dodaj do ulubionych

PLIG ? nowa organizacja branżowa

Polska Leśna Izba Gospodarcza to nowa organizacja, która ma spełnić oczekiwania branży leśnej.
O pomyśle powstania silnej organizacji, reprezentującej interesy przedsiębiorców leśnych, pisaliśmy już w grudniowym numerze GAZETY LEŚNEJ.
Celem PLIG  będzie poprawa sytuacji na polskim rynku usług leśnych, integracja firm leśnych oraz polepszenie współpracy i dialogu z Lasami Państwowymi. Na zaplanowanym, pierwszym spotkaniu PLIG, 12 grudnia, przedstawione zostaną idee, zadania i cele organizacji, wybrana będzie rada i podjęte pierwsze uchwały. Początek spotkania o godzinie 12.00, w Hotelu 500, w Tarnowie Podgórnym koło Poznania.

Zgodnie z założeniami nowy podmiot ma zrzeszać przyszłościowo myślących przedsiębiorców leśnych i współpracować z istniejącymi już organizacjami (SPL i lokalne zrzeszenia zuli).
Organizacja będzie mieć budżet na tyle duży, że pozwoli na wynajęcie dobrych fachowców (prawników, naukowców, konsultantów, mediatorów, specjalistów od wizerunku itp.), którzy będą wspierać merytorycznie środowisko przedsiębiorców leśnych.
Wpisowe do Izby Leśnej to jednorazowa opłata w wysokości 200 zł. Składka roczna na 2016 rok wynosi 1000 zł od firmy. Rada i Prezydent sprawują swoje funkcje nieodpłatnie.
Co zyskuje członek zrzeszony w Izbie Leśnej? Poza kontaktem i wymianą doświadczeń z pozostałymi członkami, może liczyć na dostęp do organizowanych szkoleń, wyjazdów, rabatów i doraźnej pomocy w nagłych przypadkach. Pozycja firmy, zrzeszonej w Izbie Leśnej w regionie, poprawi się, podobnie jak wobec pracowników PGL LP. Najważniejszą korzyścią będzie jednak stworzenie wspólnego frontu do walki o lepsze warunki pracy firm leśnych. Rozwiązania dla branży zostaną wypracowane wspólnie podczas bezpłatnych spotkań.

Jako główne problemy, w branży usług leśnych, przyjmuje się brak silnej reprezentacji, a także brak jednolitego stanowiska w wielu sprawach. Tu właśnie naprzeciw ma wyjść Izba Leśna, dzięki której wspólny głos będzie miał siłę przebicia, a wspólne zdanie na temat wielu spraw będzie osiągalne przez dyskusję.
Izba Leśna, dysponując środkami na realizację celów, ma prowadzić skuteczną i rzetelną działalność, ma również współpracować z naukowcami. Nie bez znaczenia jest też promowanie wizerunku firmy leśnej w społeczeństwie.

Kontakt z członkami będzie utrzymywany przez stronę internetową i media społecznościowe.
Organizacja Izby Leśnej jest prosta. Najwyższą władzę posiada Walne Zgromadzenie Członków. Wybierana przez nie Rada, złożona z 9 osób, kieruje bieżącymi poczynaniami Izby, posiadając uprawnienia decyzyjne i kontrolne. Na czele Rady stoi Prezydent, wybierany przez Walne Zgromadzenie spośród już zasiadających w Radzie osób. Zadania wyznaczone przez Radę i Walne Zgromadzenie wykonuje Biuro Izby Leśnej, kierowane przez Dyrektora.

Więcej informacji na temat spotkania inauguracyjnego znajdziesz tutaj.




Dodano 12:03 04-12-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama