Dodaj do ulubionych

Nowa edycja Katalogu

Nowa edycja Katalogu

W kolejnej edycji Katalogu maszyn leśnych znajdzie się wiele nowości, nie zabraknie też opisów tych wiodących marek producentów branży leśnej.


Dodano 12:35 20-12-2018 Czytaj dalej →

Monitorowanie Puszczy Białowieskiej

Monitorowanie Puszczy Białowieskiej

Instytut Badawczy Leśnictwa prowadzi projekt ForBioSensing – kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych.

 

Dodano 15:32 19-12-2018 Czytaj dalej →

Pracownicy z Ukrainy wyjadą do Niemiec

Pracownicy z Ukrainy wyjadą do Niemiec

Jak informuje serwis Rp.pl niemiecki rząd planuje wprowadzić nową ustawę imigracyjną, która ma zakładać preferencje dla fachowców i specjalistów spoza Unii Europejskiej. Portal, powołując się na serwis rozgłośni Deutsche Welle, wskazuje że chodzi przede wszystkim o Ukraińców, a to może oznaczać znaczny odpływ obywateli tego kraju z Polski.

Dodano 15:25 19-12-2018 Czytaj dalej →

Wojna na stawki w Zielonej Górze

Wojna na stawki w Zielonej Górze

Rzeźnia w lubuskich lasach – tak jeden z przedsiębiorców leśnych z Zielonogórskiego określił sytuację przetargową w tamtejszej RDLP. Dlaczego?
Jak już pisaliśmy RDLP w Zielonej Górze wprowadziła pakiety hodowlane i harwesterowe, co spotkało się z protestami tamtejszych przedsiębiorców leśnych. Obawiali się oni m.in. najazdu zulowców z różnych miejsc w Polsce.  

Dodano 15:20 19-12-2018 Czytaj dalej →

Skanowanie drzew

Skanowanie drzew

Polscy naukowcy opracowali nową metodę modelowania wzrostu drzew. Będzie ją można wykorzystać do pomiaru ich wysokości i przyrostu na całym obszarze Polski.

Dodano 15:15 19-12-2018 Czytaj dalej →

?Jozefina? pomaga w przetargach

?Jozefina? pomaga w przetargach

Pomimo starań okazało się, że nie wszystkie Nadleśnictwa zdążyły ogłosić przetargi przed 18 października. Oznacza to, że wpadły w reżim „całkowitej elektronizacji”, czyli zostały zmuszone przeprowadzić postępowanie tylko przy użyciu narzędzi internetowych.

 

 

Dodano 14:21 25-11-2018 Czytaj dalej →

Nowy dyrektor RDLP w Pile

Nowy dyrektor RDLP w Pile

Damian Szcześniak został nowym dyrektorem RDLP w Pile. Jeszcze w październiku br. zastąpił Ryszarda Standio, który odszedł ze stanowiska.

Dodano 13:55 25-11-2018 Czytaj dalej →

Problemy ze sprzedażą drewna w LP

Problemy ze sprzedażą drewna w LP

Jak informuje Polska Izba Przemysłu Drzewnego, nowy system sprzedaży drewna się nie sprawdził.


Dodano 13:48 25-11-2018 Czytaj dalej →

Będzie podział prac w Zielonej Górze

Będzie podział prac w Zielonej Górze

Nie będzie zmiany decyzji w sprawie podziału na pakiety specjalistyczne i hodowlane w Zielonej Górze – taka jest odpowiedź tamtejszej RDLP na petycję lokalnych przedsiębiorców leśnych sprzeciwiających się pakietom harwesterowym.

Dodano 13:44 20-11-2018 Czytaj dalej →

O drogach w Dobieszkowie

O drogach w Dobieszkowie

Z technologiami do budowy i utrzymania dróg leśnych oraz ofertą maszyn w tym zakresie zapoznali się uczestnicy konferencji „Drogi leśne – technologie i maszyny w praktyce”, organizowanej przez GAZETĘ LEŚNĄ

Dodano 11:19 29-10-2018 Czytaj dalej →


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama